Masky sedmi planet – workshop

Kdy:
11.8.2017 @ 19:00 – 14.8.2017 @ 14:00
2017-08-11T19:00:00+02:00
2017-08-14T14:00:00+02:00
Kde:
Otevřený prostor
Trpoměchy
274 01 Slaný
Česko
Náklady:
4800
Kontakt:

Vážení přátelé,
rád bych Vás osobně pozval na workshop masek věnovaný archetypům sedmi planet a jejich působení na člověka, který se koná pod vedením Mika Chase ve vzdělávacím centru Otevřeného prostoru v Trpoměchách u Slaného ve dnech 11. až 14. srpna 2017.

Sedm planet, podobně jako čtyři temperamenty, představuje sadu archetypů, jejichž typologie je prodchnuta mnoha významy a pomáhá nám poznávat život v širších souvislostech přesahujících každodenní realitu. Práce s maskami sedmi planet umožňuje působení utvářejících sil a vlivů těchto sedmi základních archetypů nejen nahlížet ale i bytostně prožívat.

Planety, na rozdíl od čtyřčlennosti temperamentů, představují sedmidobý rytmus, v němž se projevují duševní polarity ve vztahu k trojčlennosti myšlení, cítění a vůle. Při práci s maskami sedmi planet se vychází z polarity Měsíce a Saturnu, Merkuru a Jupitera, a Venuše a Marsu. Slunce funguje pobobně jako neutrální maska u čtyř temperamentů a integruje ostatní extrémní duševní tendence v jeden celek.

Mike Chase používá při práci s maskou techniky dramatické hry, improvizace a psychodramatu a jeho tvůrčí dílny jsou určeny divadelníkům, terapeutům a sociálním pracovníkům i učitelům. Mike je renomovaným tvůrcem masek pro divadlo i osobnostní rozvoj. Jeho sady masek čtyř temperamentů, sedmi planet a dvanácti znamení zvěrokruhu jsou inspirovány výkladem vícečlenného uspořádání člověka podle Rudolfa Steinera.

Více o samotném workshopu, místě konání a metodě práce s maskou se můžete dozvědět na stránkách pořádající organizace www.otevrenyprostor i na stránkách lektora www.mikechasemasks, kde můžete také zhlédnout krátká ilustrační videa masek sedmi planet.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.