Intuitivní setkání 7. – 13. 7.

Po celý život, v každém oka mžiku, si můžeme hrát tu nejživější dětskou hru.

Hru na sebe sama.

Zveme Vás na tradiční letní setkání příznivců intuitivní pedagogiky, intuitivních her a intuitivního noření se do sebe, které se uskuteční od 7. – 13. 7. v Loutí u Slapské přehrady.

Děti poznávají svět intuitivně. I v dospělosti můžeme prožívat své vnitřní dítě. Dítě, když si hraje. Dítě, které umí zpívat a malovat. Dítě dívající se intenzivně a láskyplně. Bez předsudků a hodnocení. Dítě, co si s lehkostí sobě vlastní dovoluje dělat chyby. I vy umíte zpívat nebo dělat chyby, padat a zvedat se.  Anebo se to s námi můžete naučit. Rozpomenout se, jak dětské oči vidí svět. Intuitivní vzdělávání je o poznávání sebe sama. O nejistotách,  strachu a těžkostech. O odvaze a odhodlání. O komunikaci, která plyne. A o hravém životě. O lehkosti bytí. 

Lektory tentokrát budou:

Dieter Schwartz, hudebník, kouč a třídní učitel, vedoucí tříletého cyklu intuitivní pedagogiky v Koněprusích (2013-2016). Věnuje se především komunikaci, hrám s emocemi a výpravám do primárního světa.

Peter Živý, ve své práci propojuje formy pedagogiky, které v člověku pěstují a chrání spojení se sebou samým, rozvíjejí jeho vnitřní potenciál a budují v něm skutečný zájem o svět. Rozvíjí pohybové “Hry intuitivní pedagogiky”.

Lukas König absolvent divadelní školy Michaila Čechova v Berlíně, režisér divadelních her ve waldorfských školách, rozvíjí intuitivní pedagogiku na poli dramatu.

Dítě, než dostane rozum, žije ze své intuice. Každý z nás si v sobě nosí tento intuitivní dětský svět. Kdykoli bychom se kolem sebe mohli rozhlížet dětskýma očima. Avšak děláme to pouze zřídkakdy. Raději jsme dospělí. Dospělost bývá často celkem složitým stavem. Nezřídka dokonce velice problematickým a bolestivým. Jestliže má problém dítě, když udělá chybu nebo neví tak úplně, co se s ním děje, učí se. Poznává svět. Neodsuzuje se, nehledá vnější viníky, nepoddává se momentálnímu problému. Neztrácí se, ale naopak se nalézá.

Místo konání semináře a ubytování

Ekocentrum Loutí
Loutí 4, 252 08 Rabyně

Je možné přijet autem, anebo autobusem 390 do zastávky Rabyně, Loutí. Autobus vyjíždí ze Smíchovského nádraží vždy v x:25, poslední v 18:25. Později je možné přijet do Rabyně a dojít po silnici 3 km do Loutí pěšky. Je to pěkná klidná cesta. Anebo se s námi můžete zkusit spojit a třeba se najde někdo, kdo pro vás dojede:-)

Pokud se naučíme všímat si svého vnitřního dítěte, získáme přístup ke schopnosti vytěžit z těžkostí světa a našeho vlastního osudu ta pravá poučení. Ta, co jsou právě pro nás. Skrz pohledy vnitřního dítěte vede cesta k nalezení přítomného okamžiku. Cesta, co vede přes srdce přímo do středu sebe sama. Ve skutečnosti nikdy nejsme ztraceni. Nikdy nejsme bezmocní a nevědoucí. Vždy je nablízku někdo, kdo nám podává pomocnou ruku. Mistr intuitivních her, kamarádka z kurzu, kterou jsme včera potkali poprvé, ale jako bychom ji znali odnepaměti.  Anebo my sami. To je vůbec nejlepší. Když si podáme svou vlastní ruku. Vždy jsme nablízku se sebou samými.

Stravování

Ještě jsme dostali možnost si objednat zvlášť jednotlivé chody:
snídaně 80Kč
oběd 140 Kč
večeře 110 Kč
Pan kuchař nás prosí o závazné objednání stravy předem.
Pokud to ještě někdo nestihl, nebo se přihlásil na seminář později, napište mi prosím – v úterý 4. 7. budu posílat objednané porce panu kuchaři.

Děti

Děti mohou být na semináři zpestřením, nicméně je třeba zajistit, aby jim během dne byla věnovaná dostatečná pozornost ze strany dospělých. Některé děti, především ty menší, často vyžadují hodně pozornosti. Doporučujeme rodičům, aby sami zvážili, zda děti vzít s sebou – vaše pozornost je soustředěna na práci na sobě samých, děti mohou vycítit nedostatek pozornosti a vyžadovat ji. Během intuitivních her je potřeba vzít v úvahu také bezpečnost dětí. Děti školního věku již zpravidla chápou pravidla, do určité míry se mohou některých aktivit smysluplně účastnit. Pokud uvažujete o tom, vzít děti s sebou, prosíme, vždy se s námi domluvte předem.

Během semináře plánujeme zařadit do programu workshopy či hry pro děti (1 blok dopoledne a 1 odpoledne). Za děti se pak bude platit příspěvek. Jeho výši včas upřesníme.

Doprava

 Přihlašování a platba

Přihlašujte se prosím na modernivzdelani.cz/registrace-do-udalosti/ Do předmětu zprávy pište prosím pouze “INTU”, usnadní nám to třídění a včasné odpovídání na Vaše emaily. Přihláška se stává závaznou po zaplacení kurzovného. Při zaplacení celého cyklu ušetříte 4.500Kč, tedy celý jeden kurz. Jelikož je možné dohodnout se na individuálních splátkách, je to fakt dobrý:-)

Ceník 2017 Jaro Léto Podzim Zima  
Roční platba

(do 10. 4. 2017)

Možnost splátek dohodou. 15.000Kč
Jednotlivé semináře 4.400Kč 6.700Kč 4.400Kč 4.000Kč

V ceně je možnost přespání s karimatkou a spacákem. Příplatek za přespání v pokoji na posteli upřesníme.

Pokoje jsou uspořádané jako mezonetové byty, není tedy možné si rezervovat samostatný dvoulůžkový pokoj – jsou dvě postele dole a dvě v prvním patře.
Ještě je možnost spát na nepovlečené posteli se spacákem za 250Kč/os/noc. Nebo na povlečené posteli s polštářem a peřinou za 350Kč/os/noc.
Prosím pokud jste si objednali ubytování a chtěli byste levnější variantu, dejte mi vědět, upravím si tabulku :-)
Platby za stravu a ubytování jsou v hotovosti na místě přímo Ekocentru Loutí.

Studenti mají 30% slevu z kurzovného.

Zahraniční účastníci mohou využít slevu 20% z důvodů vyšších nákladů na dopravu.

Pokud se přihlásí 3 a více účastníků z jedné organizace, poskytujeme slevu 30%.

Slevy se nekombinují.

Storno podmínky:

Při platbě zvýhodněné ceny předplatného můžete jedenkrát chybět, ale zaplacenou částku za odhlášenou účast na semináři vám nemůžeme vrátit. Pokud budete chybět dvakrát a více, budeme situaci řešit individuálně, až nastane.

Spolek Intuitivní pedagogika (IČ: 03936333) má účet u Fio banky. Číslo účtu: 2000773926 / 2010

Var. symbol: pokud platíte na fakturu, uveďte její číslo Zpráva pro příjemce: INTU jméno a příjmení účastníka Faktury vystavuje Jana Kočí (jana.koci@gmail.com) – prosíme, dejte vědět předem, že budete platit na fakturu.

Obvyklý časový harmonogram setkání

První den

17.00 – 18.00 Registrace a platba stravování, večeře
18.00 – 21.30 První blok semináře s malou přestávkou na jídlo pro ty, kteří dorazí později

Další dny

8.00 – 9.00 Snídaně I
9.00 – 10.30 Seminář – zpravidla ranní kruh a ranní zpívání
10.30 – 11.00 Snídaně II/Svačina
11.00 – 12.30 Seminář – malování / komunikace a vnitřní konflikty / intu hry
12.30 – 14.30 Oběd
14.30 – 16.00 Seminář – malování / komunikace a vnitřní konflikty / intu hry
16.00 – 16.30 Svačina
16.30 – 18.00 Seminář – malování / komunikace a vnitřní konflikty / intu hry
18.00 – 19.30 Večeře
19.30 – 21.00 Seminář – zpravidla intu hry a večerní zpívání

Kromě prvního semináře ráno a posledního večer, které jsou společné, je vždy možné si vybrat mezi 2-3 možnostmi, popř. si domluvit individuální rozhovor.

Poslední den je zkrácený program, obvykle končíme již ve 14 h.

Další informace o intuitivní pedagogice na našich stránkách.

S jakýmkoliv dotazem kontaktujte Pavla Kraemera, nebo využijte kontaktní formulář v patičce.

Bookmark the permalink.

Komentáře jsou zakázány.